Ostaci najveće kineske rakete pali su u Indijski okean, zapadno od Maldiva, a većina njenih delova izgorela je tokom povratkom u atmosferu, završavajući tako dane nagađanja o tome gde će pasti, ali istovremeno izazivajući američke kritike zbog nedostatka transparentnosti.
Prema koordinatama koje su objavili kineski državni mediji, pozivajući se na Kinesku kancelariju za svemirsko inženjerstvo, ostaci rakete pali su u okean, zapadno od arhipelaga Maldiva.Zbog rakete „Dugi marš 5B“ neki su ljudi sa strahom gledali u nebo otkako je 29. aprila poletela s kineskog otoka Hanan.
Iz Kineske kancelarija za svemirsko inženjerstvo rekli su da je većina krhotina izgorela u atmosferi, a državni mediji izvestili su da su delovi rakete ponovo ušli u atmosferu u nedelju u 4.24 sati.Američka svemirska komanda potvrdila je povratak rakete, ali i da je nepoznato jesu li krhotine pale na kopno ili u vodu.
„Američka svemirska komanda neće objaviti tačno mesto udara i raspon pogođenog područja, koji su zasad nepoznati“, objavilo je u saopštenju na svojoj internet stranici.„Dugi marš“ druga je raketa varijante 5B od njenog prvog leta u maju 2020.