Govoreći o važnosti izgradnje kovid bolnice, gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević je kazao da je ona nemerljiva, istakavši da oseća zadovoljstvo, jer, prema njegovim rečima, niko ne bi poverovao pre samo nekoliko meseci da će biti izgrađena jedna takva bolnica do početka jeseni.
„Nekada su nam zatvarali fabrike, ali sada više ništa nije isto. Ovo je garancija da ćemo imati nove investiciji, jer bez zdravlja nemamo ništa“, poručio je Vučević na početku radova na izgradnji kovid bolnice u Novom Sadu.
On je istakao da će Grad Novi Sad učiniti sve da radovi budu završeni u roku, poručivši da sa kovid bolnicom sledi preporod čitavog Mišeluka koji će, kako je istakao, biti jedna od najatraktivnijih lokacija za život u čitavom gradu Novom Sadu.
Predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović kazao je da je od pre šest godina krenula velika nabavka dijagnostičke opreme, te da je AP Vojvodina ušla nešto spremnija u borbu protiv korona virusa u odnosu na druge regije.„Odavde na svega tri kilometra grade se i novi blokovi na Institutima u Sremskoj Kamenici, a samo izgradnjom ove kovid bolnice, broj smeštajnih kapaciteta intezivne nege u Vojvodini biće udvostručen“, naveo je Mirović, istakavši da će ova bolnica biti spremna za prijem prvih pacijenata u zadatim rokovima.
Pored predsednika, svečanosti na Mišeluku, na mestu gde će nići nova bolnica, prisustvuju i ministri Zlatibor Lončar i Nebojša Stefanović, predsednik Pokrajinske vlade Igor Mirović, gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević, pokrajinski sekretar za zdravstvo Zoran Gojković.Radovi na izgradnji trebalo bi da traju do kraja leta, a procenjeni rok za završetak kovid bolnice je 1. septembar, kada bi prvi pacijenti mogli biti zbrinuti.
Zarad komunalnog opremanja lokacije na kojoj se danas i postavlja kamen temeljac, Grad Novi Sad iz svog budžeta izdvojio je 250 miliona dinara, a odlukom gradske skupštine Republici je predato više od 25.000 kvadratnih metara gradskog zemljišta na Mišeluku.Prema ranijim najavama, kapacitet te zdravstvene ustanove biće oko 600 kreveta, od kojih će 400 biti namenjeno za pacijente na poluintenzivnoj nezi i oko 200 kreveta za najteže pacijente, odnosno za one kojima je potrebna intenzivna nega.
Do kraja epidemije, objekat na Mišeluku u potpunosti će biti u funkciji lečenja obolelih od koronavirusa sa srednje teškom ili teškom kliničkom slikom, a po okončanju borbe protiv virusa, objekat će biti pretvoren u gradsku bolnicu, u kojoj će se lečiti Novosađani, ali i žitelji brojnih susednih opština, pa i čitave Vojvodine.Izgradnju kovid bolnice u Novom Sadu najavio je predsednik Srbije krajem februara, kada je poručio da će i u najvećem gradu severne pokrajine nići objekat po uzoru na one u Batajnici i u Kruševcu.
Do sada su oboleli od koronavirusa, čije je zdravstveno stanje zahtevalo hospitalizaciju, lečili na tri različita mesta u Novom Sadu, a najveći teret od početka epidemije izneo je Klinički centar Vojvodine.Izgradnja kovid bolnice na Mišeluku trebalo bi ujedno da označi i rasterećenje KCV-a, gde se svakodnevno leče pacijenti pozitivni na koronavirus još od 7. marta prošle godine.