Elon Musk se izvinio nakon što je ismevao zaposlenog na Tviteru sa invaliditetom

Elon Musk se izvinio nakon što je ismevao zaposlenog na Tviteru sa invaliditetom

Ako vam ne kažu da ste otpušteni, da li ste zaista otpušteni? Verovatno na Tviteru. A onda, ponekad, dobijete svoj posao nazad – ako to želite.

Haraldur Torlajfson, koji je donedavno bio zaposlen na Tviteru, prijavio se na svoj računar prošle nedelje da bi obavio neki posao – samo da bi se našao zaključan, zajedno sa još 200 drugih.

Možda je pomislio, kao što su to činili i drugi pre njega u haotičnim mesecima otpuštanja i otpuštanja otkako je Elon Musk preuzeo kompaniju, da je ostao bez posla.

Umesto toga, nakon devet dana bez odgovora sa Tvitera o tome da li je još uvek zaposlen ili ne, Torlajfson je odlučio da tvituje Masku da vidi da li može da privuče pažnju milijardera i dobije odgovor na situaciju na poslu svog Šredingera.

„Možda ćete mi odgovoriti ovde ako dovoljno ljudi retvituje?“ napisao je u ponedeljak.

Na kraju je dobio odgovor nakon nadrealne razmene na Tviteru sa Maskom, koji je nastavio da ga ispituje o njegovom poslu, dovodi u pitanje njegov invaliditet i potrebu za smeštajem (Thorleifsson, koji se zove „Halli“, ima mišićnu distrofiju i koristi invalidska kolica) i tvitovao da Torlajfson ima „istaknuti, aktivan Tviter nalog i da je bogat“ i „razlog zbog kojeg me je javno suočio bio je da dobije veliku isplatu“. Dok je razmena trajala, Torlajfson je rekao da je dobio imejl da više nije zaposlen.

Međutim, u utorak kasno popodne, Mask je promenio mišljenje.

„Želeo bih da se izvinim Haliju zbog nerazumevanja njegove situacije. To je bilo zasnovano na stvarima koje su mi rekli da su neistinite ili, u nekim slučajevima, istinite, ali nisu imale smisla“, napisao je on na Tviteru. „Razmišlja da ostane na Tviteru.

Torleifson nije odmah odgovorio na poruku za komentar nakon Muskovog tvita. U ranijem mejlu, on je to iskustvo nazvao „nadrealnim“.

„Imao si svako pravo da me otpustiš. Ali bilo bi lepo da me obavestite!” tvitovao je Masku.

Torlajfson, koji živi na Islandu, ima oko 151.000 pratilaca na Tviteru (Mask ima preko 130 miliona). Pridružio se Tviteru 2021. godine, kada je kompanija, pod prethodnim rukovodstvom, kupila njegov startap Ueno.

U islandskim medijima hvaljen je zato što je odlučio da dobije kupoprodajnu cenu u platama, a ne u paušalnoj isplati. To je zato što bi na ovaj način platio veće poreze Islandu kao podršku njegovim socijalnim uslugama i sigurnosnoj mreži.

Sledeći potez Torleifsona: „Uskoro otvaram restoran u centru Rejkjavika“, napisao je na Tviteru. „Nazvana je po mojoj mami.“

Tviter nije odmah odgovorio na poruku za komentar.