Inter bez golova protiv Sampdorije

Drugoplasirani Inter iz Milana je u ponedeljak odigrao nerešeno 0-0 protiv Sampdorije u Seriji A, pošto je ekipa Simonea Inzagija bila ostavljena da žali na niz propuštenih šansi u maglovitoj noći u Đenovi.

Napoli vodi na tabeli sa 15 bodova posle 22 utakmice sa Interom na 44, dok Atalanta, Roma i Milan imaju po 41 bod.

Inter je dominirao u prvom poluvremenu, ali je Sampdorija uspela da preživi talas za talasom napada zahvaljujući pametnom defanzivnom radu i razumnoj količini sreće.

Gosti su počeli da izgledaju vidno frustrirano kako je sat otkucavao 90. minut, ali su bili neuredni, što je dalo Sampdoriji priliku da prekine igru.

Frančesko Ačerbi iz Intera bio je blizu pobednika dva minuta nadoknade, ali ga je golman Sampa Emil Audero odbio.

Nerešen rezultat je ostavio Sampdoriju na drugom dnu sa 11 bodova, osam u zaostatku od sigurnosne zone.